Informacje - Stradowska-grooming

Idź do spisu treści

Menu główne:

Informacje

Firma
Ważne:

Koniecznie poinformuj przed pierwszą wizytą o ewentualnych chorobach zwierzęcia, zmianach skórnych oraz wrażliwych okolicach.

Zadbaj, by pies przed wizytą załatwił potrzeby fizjologiczne oraz, by nie był tuż po posiłku (ok.2 - 3 godziny)

Poinformuj co najmniej 24 godz. przed umówioną wizytą, jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie może ona dojść do skutku. Postaraj się też punktualnie przybyć z psem na wizytę. Nawet 15 minutowe spóźnienie może mocno zdezorganizować porządek dnia.

Sfilcowana i skołtuniona sierść jest rezultatem zaniedbania psa przez właściciela. Jeśli nie możesz poświęcić swemu psu czasu na regularną pielęgnację, ustal wspólnie z groomerem odpowiedni dla Twojego psa harmonogram wizyt w salonie oraz wybierz dla niego higieniczną, wygodną, krótszą fryzurę.

Pamiętaj, że w okresie jesiennozimowym z uwagi na zmienną aurę Twój pies wymaga szczególnej troski w zakresie pielęgnacji włosa. Nigdy nie zaniedbuj wizyt w tym czasie. Brud, wilgoć i sól zbierana z ulic wpływają wyniszczająco na szatę psa. Sprzyja to tworzeniu się kołtunów i podrażnień skóry. Pozostawianie zimą zbyt długiego włosa u psów ras ozdobnych, którgo nie pielęgnujemy w należyty sposób - jedynie w celu termoizolacji jest błędem i mitem. Nie zmniejszamy częstotliwości wizyt w zakładzie groomerskim jesienią i zimą. Jeśli mamy wrażenie, że pies marznie, można ubrać go w skafander.

Podobnie latem…
Deficyt gruczołów potowych u psa uniemożliwia mu chłodzenie się przez skórę w czasie upałów. Sierść jest jego jedyną ochroną przed czynnikami atmosferycznymi (słońce, wiatr, mróz, deszcz, śnieg) ale także przed brudem, przed wszechistniejącą chemią, zarazkami, urazami mechanicznymi. Pozbawienie psa sierści, a szczególnie podszerstka przez zbyt krótkie strzyżenie* (poniżej 3 mm) jest brutalną ingerencją w jego system obronny! Pies chłodzi się niemal wyłącznie poprzez przyspieszony oddech i wysunięty język. Mitem jest więc twierdzenie, że drastyczne pozbawienie go futra sprawi, że łatwiej będzie mu znosić upały.

* Psy ras z dużą ilościa podszerstka jak: nowofunlandy, chow-chow, szpice, Retriever'y NIGDY nie powinny być golone "do skóry" bez wyraźnych zaleceń dermatologa . Istnieje spore ryzyko, że włos raz zgolony nigdy nie odrośnie lub odrośnie plackowato, jak na zdjęciu poniżej:

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego