Szkolenie – dla kogo?

Zawód groomera bije w ostatnim czasie rekordy popularności. Powstają wciąż nowe salony. Dzieje się tak oczywiście dlatego, że gwałownie wzrósł popyt na tę usługę.

Wraz ze wzrostem stopy życiowej podniosła się świadomość społeczeństwa, a w rezultacie potrzeba powierzania pielęgnacji zwierząt domowych fachowcom. Jest to zupełnie zrozumiałe w epoce deficytu wolnego czasu.
 
Mając na uwadze fakt, że posiadam odpowiednią wiedzę oraz przygotowanie zawodowe, oferuję pełen wachlarz usług szkoleniowych dla:
 
– przyszłych groomerów – kurs podstawowy
– dla groomerów już pracujących w zawodzie, pragnących podnosić swoje kwalifikacje, szlifować umiejętności i pogłębiać wiedzę 
– dla osób, które jeszcze nie podjęły decyzji co do zawodu groomera lecz chcą się do niego „przymierzyć”
– dla hodowców pragnących nauczyć się groomingu jednej, wybranej rasy
– dla handlerów, którzy sami przygotowują powierzone im psy do wystaw
– oraz wszystkich tych, których ten zawód z tych, czy innych powodów fascynuje i chcą się nauczyć od podstaw prawidłowego groomingu.
 
Każdemu, kto jest zainteresowany ofertą proponuję odpowiedni dla niego program szkolenia.
Istnieją różne programy dydaktyczne w zależności od:
 
– indywidualnych potrzeb i oczekiwań zainteresowanych osób,
– poziomu wiedzy i umiejętności kandydata,
– czasu, jaki jest w stanie poświęcić na naukę,
– możliwości logistycznych.
 
Program szkolenie podstawowego obejmuje ca.100 godzin, z czego ok. 20 godzin to teoria a 80 godzin poświęcamy na zajęcia praktyczne, podczas których Kandydat na groomera wykonuje czynności przygotowujące psa do zabiegu strzyżenia/stylizacji oraz poznaje wszelkie techniki stosowane w zawodzie.
Bardzo mile widziane i wysoko punktowane jest solidne zaangażowanie Kandydata polegające m.in. na samodzielnym wyszukaniu modeli* do zajęć praktycznych. Na takich modelach Kandydat ma możliwość wykonać kompletny zabieg w 100% samodzielnie.
Koszt pełnego szkolenia podstawowego wynosi 6500 pln.
Kursy na ogół są indywidualne lub max. 2 osobowe.
Kandydat na groomera przed rozpoczęciem szkolenia podstawowego winien posiadać elementarną wiedzę kynologiczną tj. rozpoznawać najpopularniejsze rasy psów spotykane w Polsce.
 
W przypadku ewentualnych pytań lub wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Chęć przystąpienia do kursu proszę zgłaszać z ca. 2 miesięcznym wyprzedzeniem. Gwarancją rezewacji miejsca na kursie jest wpłata zadatku w wysokości 1/5 ceny kursu na konto Grooming-Dorota Stradowska- van Eupen, Salon Pielęgnacji Psów 25 1160 2202 0000 0002 4816 3505
 
GROOMING – Dorota Stradowska-van Eupen – jest jednostką szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych ( RIS ) pod numerem 2.14/00167/2016
 
* wszelkie rasy długo i szorstkowłose z naciskiem na rasy tzw. komercyjne jak: yorkshire terrier, shih tzu, maltańczyk, hawańczyk, lhasa apso, bichony itp. oraz pieski w typie wymienionych ras.