Groomer - Stradowska-grooming

Idź do spisu treści

Menu główne:

Groomer

Pielęgnacja
Określenie "dog grooming" (ang.) odnosi się zarówno do higienicznej pielęgnacji jak i stylizacji, prowadzącej do poprawy wyglądu zwierzęcia. Procedurę taką należy prowadzić - w przypadku psów wystawowych (showgrooming) zgodnie z wymogami standardów rasy, zaś u mieszańców - w porozumieniu z właścicielem.
Zawód groomera zalicza się w świecie do jednego z najcięższych i najtrudniejszych.
Groomer, to człowiek znający dobrze wzorce różnych ras, schematy groomingu, anatomię skóry i włosa, umiejący ocenić stan szaty, skóry, problemy z nią , doradzić jak ją pielęgnować.
Dobry groomer potrafi wykonać swoją usługę zgodnie z najlepiej pojętą sztuką, a nawet z dużą dozą artyzmu.
Groomerzy wykonujący swój zawód w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami, są narażeni na choroby odzwierzęce, a także choroby kręgosłupa, bolesne przeciążenia, zapalenia i zwyrodnienia stawów i ścięgien dłoni, nadgarstka czy barku, pylicę, drożdżycę, grzybicę.
Jesteśmy też stale narażeni na pogryzienie, podrapanie, stres związany z zabiegami na niewspółpracującym zwierzęciu.
Warto podkreślić, że takie zabiegi pielęgnacyjne, jak obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, oczu mieszczą się w cenie usługi podstawowej. Kąpiel, suszenie, stylizacja, użyte kosmetyki, zużyta woda, zużyty sprzęt, energia elektryczna, i wreszcie wiedza, czas, umiejętności oraz zastosowana technika groomingu przekładają się na cenę usługi, która - w tym kontekście - nie jest wygórowana.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego